Navlun Teklifi

Sürdürülebilir Lojistik

Doğal kaynakları korumak ve dünyayı aynı şeyleri yapmaya devam edersek karşılaşacağımız dünyadan daha yaşanabilir, daha sürdürülebilir hale getirmek bizim elimizde!

Söz konusu sürdürülebilirlik olduğunda, küresel anlamda her bireyin ve her sektörün sorumluluk alması gerektiğini biliyoruz. “Sürdürülebilir lojistik” kavramının, bu sorumluluğun bir parçası olarak dünya çapında daha iyi bir gelecek için atılacak önemli adımlardan biri olduğuna inanıyoruz.

Boltas olarak 45 yılı aşkın süredir çevreyi ve doğayı korumaya odaklanan bir yaklaşımla hareket ediyoruz. Lojistik sektöründe en çevreci taşıma şekillerinden biri olan intermodal taşımacılık hizmetlerini, Türkiye’de ilk veren şirketler arasındayız.

Günümüzde taşımalarımızın büyük çoğunluğunu yaptığımız intermodal ve demir yolu operasyonlarımız ile karbon ayak izimizi minimum düzeyde tutuyoruz. Bu sayede yalnızca bir intermodal hattımızın karşılıklı seferinde 80 ton karbon salımını önlüyoruz. Kara yolu taşımalarımızda kullandığımız tüm çekicilerimiz ise Euro 5 ve Euro 6 emisyon değerlerine sahip.

Operasyonlarımız dışında ofislerimiz ve depolama alanlarımızda da enerji verimliliğini ön planda tutuyoruz. Atık yönetim sistemimiz sayesinde birçok malzemeyi geri dönüşüme gönderiyoruz. Düşük enerji harcayan ışıklandırma sistemlerimiz, suyu tasarruflu kullanmaya yönelik uyarı ve tedbirlerimizle sürdürülebilirliği her alanda uyguluyoruz.

Bununla birlikte çalışanlarımızla her yıl düzenli olarak fidan dikimi etkinlikleri gerçekleştiriyoruz.